חדשות ועדכונים:
צור קשר  |  מפת האתר    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

טעויות נפוצות

טעות נפוצה: "רופאים לעולם לא יטפלו בילד חולה באמצעות תאי הגזעשמקורם בדם טבורישלו עצמו, מאחר שהם עלולים להיות נגועים באותה מחלה"

עובדה: אלפי השתלות של תאי גזע מדם טבורי משימור עצמי (של אותו אדם) בבנק דם טבורי מבוצעות מדי שנה כטיפול במחלות כגון leukemia ,lymphoma, myeloma וגידולים סרטניים. ה-Journal of Clinical Oncology מדווח על מחקר שמראה כי גם אם המחלה מתפרצת בגיל מאוד מוקדם, תאי הגזע שנלקחו מתינוק בריא בלידתו יכולים להציל את חייו. במחקר זה טופלו תינוקות שחלו במחלה ממאירה (לוקמיה) בתאי הגזע מדם טבורי שלהם עצמם, שנלקחו מהם בלידתם, וההשתלה הצליחה לפחות כמו שהיתה מצליחה השתלת מוח עצמות מאח או אחות. מתוך 26 המקרים המצוינים במחקר, יותר מ-60% מהתינוקות לא חלו שנית במחלה במהלך חמש השנים שלאחר מכן
"...תאי גזע מדם טבורי אינם נגועים במחלות ממאירות, ועובדה זו מהווה יתרון על פני תאי דם טבורי שנלקחים מהחולה עצמו בשלב שבו המחלה הממאירה שבה חלה נמצאת בשלב נסיגה"
J. M. Wiley, M.D., and J. A. Kuller, M.D.
Storage of Newborn Stem Cells for Future Use
Obstetrics and Gynecology, Vol. 89, No. 2, February 1997

טעות נפוצה: "הסיכוי לחלות במחלה ממאירה הוא אחד למיליון". מהם הסיכויים האמיתיים שהילד, או בן משפחה אחר שלו, יחלה במחלה שהטיפול בה יצריך השתלת תאי גזע מדם טבורי?
עובדה: המומחים חישבו רק את סיכוייו של הילד. הסיכוי שילד עד גיל 18 יחלה במחלה שהטיפול בה יצריך השתלת תאי גזע מדם טבורי הם:
Acute leukemia: 1 : 2,800
Lymphomas: 1 : 6,000
Marrow failure: 1 : 16,000
Solid tumors: 1 : 1,500

הערה: הסיכויים חושבו רק עבור 4 המחלות שלעיל ואינם כוללים:

  • בני משפחה אחרים שיצטרכו השתלת תאי גזעמדם תבורי
  • מחלות אחרות שכבר מטופלות כיום באמצעות תאי גזע מדם טבורי
  • מחלות המתפרצות אצל אנשים מעל גיל 18

מקור: J. M. Wiley, M.D., and J. A. Kuller, M.D., Storage of Newborn Stem Cells for Future Use, Obstetrics and Gynecology, Vol. 89, No. 2, February 1997 .

על פי מחקר אשר התפרסם בירחון: Pediatric Hematology/Oncology (1997, 19:3, 183-187) , נכון לשנת 1997, הסיכוי שהילד יזדקק לתאי גזע מדם טבורי שלו לטיפול במחלה המטולוגית בלבד (מחלה של מערכת הדם), למחלות שהיו ידועות אז הוא 1:2,700 וסיכויי בן משפחה להזדקק להם 1:1,400. כאמור, החישובים נכונים לשנת 1997 ולמעט המחלות ההמטולוגיות אשר טופלו אז בתאי גזע.


בהתבסס על שכיחותן של המחלות השונות, ניתן לאמוד את סיכוייו של ילד לחלות במחלה שהטיפול בה יצריך השתלת תאי גזע. הסיכוי הזה נמוך מאחד ל-300
F. Leonard Johnson, M.D., Oregon Health Sciences University
Blood and Marrow Transplant Newsletter, Vol. 9, No. 3, October 1998
טעות נפוצה: "איסוף תאי גזע מדם טבורי גוזל דם חשוב מהתינוק"
עובדה: חבל הטבור, על הדם שהוא מכיל, מושלך בתום הלידה, לאחר שהוא נקשר ונחתך מהתינוק. ההבדל היחיד בין לידה שבה חבל הטבור מושלך לבין לידה שעם סיומה אוספים את דם חבל הטבור למטרת שימור תאי הגזע שנלקחו מדם טבורי הוא שלאחר שחבל הטבור נקשר ונחתך מהתינוק, מבצעים את איסוף הדם מחבל הטבור במקום להשליך אותו. ניתן לבצע את האיסוף של הדם הטבורי גם לאחר שהשליה כבר הוצאה מהרחם.
טעות נפוצה: "התינוק או מי מאחיו לעולם לא יזדקקו לתאי הגזע אם הם באים ממשפחה שאין לה היסטוריה רפואית של מחלת הסרטן"

עובדה: לא ניתן לומר בוודאות שלעולם לא יהיה צורך להשתמש בתאי הגזע. מעטים האנשים שבעת קבלת ההחלטה על שמירת תאי הגזע גם מצפים שיצטרכו להשתמש בהם בעתיד. רוב האנשים לעולם לא יצטרכו לעשות בהם כל שימוש. אנשים מחליטים לשמור את תאי הגזע כביטוח עתידי למשפחתם, למקרה הצורך. הגורמים לרבות ממחלות הסרטן ולמחלות ממאירות אחרות אינם ידועים, ובמספר מקרים קיימת עלייה מדאיגה בשכיחותם של סוגי סרטן מסוימים. *מחקרים מצביעים על כך שאחד מכל 630 ילדים יחלה בסרטן לפני הגיעו לגיל 15

The Lichtenstein, P., et al.,"Environmental and Heritable Factors in the Causation of Cancer"* New England Journal of Medicine, July 13, 2000לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).