חדשות ועדכונים:
צור קשר  |  מפת האתר    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

רפואת חידוש איברים: מאמרים משנת 2015

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: עודף וויטמין A בהיריון מסוכן לעובר

חוקרים באוניברסיטה לונד בשוודיה זיהו השפעה ידועה של ויטמין A בהתפתחות עוברית אנושית. הממצאים שלהם מראים כי הוויטמין משפיע על היווצרותם של תאי דם.

מולקולת האיתות, החומצה הרטינואית, היא תוצר של ויטמין שעוזר להראות כיצד סוגים שונים של רקמות נוצרים בעובר הגדל. בפעם הראשונה, פרופסור נילס-בז’ארנה 'וודס, חקר את ההשפעות של חומצה רטינואית ביחס לדרך בה תאי דם מתפתחים מתאי גזע אנושיים. במודל המעבדה, תאי הגזע חשופים למולקולות איתות מסוימות, ובכך מתפתחים לתאים מיצרי דם.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: נוירונים השליטה תיאבון עשויים מתאי עור

לראשונה, חוקרים המירו תאי עור אנושיים בוגרים לתאי עצב מהסוג המווסת את התיאבון, מודל ספציפי ללימוד נוירופיזיולוגיה של בקרת משקל ובדיקת טיפולים חדשים להשמנת יתר.

נמסר לנו על ידי ליקי שחם כי המחקר, בראשות חוקרים במרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה (CUMC) והקרן לתאי גזע (NYSCF) , פורסם בכתב העת למחקר קליני.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: תאי גזע משיבים זיכרון שנפגע בכימותרפיה.

במחקרים באמצעות מכרסמים, נמצא כי תאי גזע מושתלים שבוע לאחר השלמת כימותרפיה, משחזרים מגוון תפקודים קוגניטיביים שנפגעו בטיפול כימותרפי.

השימוש התכוף בכימותרפיה כדי להילחם בסרטן עלול לייצר בעיות חמורות בתפקוד הקוגניטיבי, המכונה לעתים קרובות:"chemobrain" , שיכול להימשך זמן רב לאחר תום הטיפולים ובא לידי ביטוי בדרכים רבות ב 75% מהחולים, עם דאגה מיוחדת מטופלים שהם ילדים.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: תאי הגזע בעור - ההגנה מחיידקים.

עור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף. הוא משמש כמחסום מפני קרינת UV מהשמש. העור סופג דברים, כמו תרופות, ומסנתז כימיקלים, כמו וויטמין D. מתברר שתאי השומן מתחת לעור מגנים עלינו מפני חיידקים.

ליקי שחם מדגיש, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע בטיפולים המטולוגיים ורפואת חידוש האיברים /רגנרטיבית.  מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, אורתופדיה ועוד.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: הקשר בין קצב חלוקת תאי הגזע לסוג הסרטן.

חוקרים רבים הכירו בכך שכאשר תאים מעתיקים את עצמם, הם לפעמים עושים טעויות קטנות בחלק ממיליארדי אותיות כימיות המרכיבות את הדנ"א שלהם. רבות מטעויות אלה חסרות חשיבות, אבל אחרים יכולים לגרום לתאים לצאת מכלל שליטה. שהיא תחילתו של הסרטן.

כמה סוגים של תאים מעתיקים את עצמם עם טעות לעתים קרובות הרבה יותר מאשר אחרים. החוקרים ווגלסטייני ותומאסטי שיערו כי כאשר התדירות גבוהה יותר - גדול יותר הסיכוי של פיתוח סרטן.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: זוהו התאים האחראיים לסיסטיק פיברוטיק.

חוקרים מבית החולים לנשים (BWH) זיהו את התאים האחראים לסיסטיק פיברוטיק - ההצטברות של רקמה צלקתית. המחלה, כמו מחלת כליות כרונית, מחלת ריאות, אי ספיקת לב ושחמת הכבד, האחראים לעד 45% אחוזים ממקרי המוות בעולם המפותח.

דווח על ידי ליקי שחם כי ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת STEM CELLS.

"מחקרים קודמים הצביעו על כך ש-  - myoתא רקמת חיבור הם התאים האחראים לסיסטיק," אמר ד"ר בנימין המפריס, מחבר בכיר של המחקר ומדען רופא בחטיבת הכליה ב BWH. "אבל לא הייתה מחלוקת סביב מוצאו של תא זה. זיהוי המקור עשוי להוביל לטיפולים ממוקדים לטיפול במחלות אלה."

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: קיצור הדרך מתאי גזע לנוירונים לטיפול בפרקינסון.

פריצת דרך משמעותית בהתפתחותם של תאי מוח שמקורן בתאי גזע במחלת פרקינסון. מחקר חדש מציג את הדור הבא של נוירוני דופאמין להשתלה המופקים מתאי גזע. תאים אלה נושאים מאפיינים כמו נוירוני דופאמין במוח האנושי.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: שיטת GPS לניתוב תאי גזע לאזורי דלקת.

חוקרים פיתחו שיטת 'GPS' להדריך את תאי הגזע לאתרים דלקתיים.

חוקרי מבית הספר לרפואה בהרווארד (HMS) ומבית החולים לנשים (BWH) שחוקרים בתאי גזע מזנכימאליים (mesenchymal (MSCs - תא שימושי בטיפול במחלות הקשורות למערכת החיסונית - חשף דרך לשפר ולהאריך את ההשפעות הטיפוליות של התאים במודל פרה-קליני של סוכרת מסוג 1.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: צוות גילה תאי גזע בוושט.

למרות סימנים קודמים הפוכים, בוושט יש מאגר של תאי גזע משלו, אמרו חוקרים מאוניברסיטת פיטסבורג, במחקר בבעלי חיים שפורסם בכתב העת Cell.

עודכן על ידי ליקי שחם כי הממצאים עשויים להוביל לתובנות חדשות בפיתוח וטיפול בסרטן הוושט והמצב הטרום סרטני הנקרא מחלת בארט.

על פי האגודה האמריקנית לסרטן, יותר מ- 18,000 אנשים מאובחנים עם סרטן הוושט בארה"ב בשנה וכ 15,500 אנשים מתים מזה. בוושט של בארט, הציפוי הפנימי של וושט עובר שינויי מסיבות שאינן ידועות דומה לזו של המעי, למרות שמחלת החזר קיבה-ושט או מחלת GERD מהווים גורם סיכון להתפתחותה.

למאמר המלא...

ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: מידת קשיות המצע מכוונת את התמיינות תאי הגזע.

להבין איך תאי גזע מחליטים איזה סוג של תא הם רוצים להיות כשיהיו גדולים - תא שריר, תא עצם, תא עצב - הייתה משימה לא קטנה למדע.

עודכן על ידי ליקי שחם כי תאים גזע אנושיים הם תאים שלא עברו התמיינות ויש להם את הפוטנציאל להפוך ל- 220 סוגים של תאים בגוף,

במחקר שפורסם על ידי האקדמיה הלאומית למדעים, צוות של חוקרים מאוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון הוסיף נדבך חדש למשוואת התמיינות תאים, המראה כי לקשיחות של המשטחים שבו תאי גזע גדלו יכולת השפעה עמוקה על גורל תא.

למאמר המלא...

מעטו של ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע: ניצול חולשה של תאי גזע בריפוי סרטן דם.

למרות טיפול משופר, רק אחד מכל שני חולים מבוגרים שורדים לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML).

משך ההישרדות הממוצע למחלה זו, שעיקרה בקשישים, הוא פחות משנה לחולים מעל גיל 65 שנים.

ליקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבוריהוא המקור המועדף לתאי גזע בטיפולים המטולוגיים ורפואה מחדשת /רגנרטיבית.

מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, אורתופדיה ועוד.

למאמר המלא...

מעטו של ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע: לראשונה גודל במעבדה שריר אפקטיבי.

מהנדסים ביו-רפואיים גידלו בעכברים שריר שנראה כמו הדבר האמיתי. הוא מתכווץ בעוצמה ובמהירות, משתלב בעכברים במהירות ומדגים את היכולת לרפא את עצמו, במעבדה ובבעלי חיים.

 

המחקר שנערך באוניברסיטת דיוק, בדק את השריר המהונדס גנטית תוך צפייה בו דרך "חלון" בצד האחורי של עכבר חי. הטכניקה החדשנית אפשרה ניטור בזמן אמת של שילוב השרירים וההתבגרות בתוך בעלי החיים.

למאמר המלא...

מעטו של ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע: שימוש בתאי גזע לטיפול בליקויי סחוס בברך.

שימוש בתאי גזע הוכח כיעיל לטיפול בפגמי סחוס בברך והניתוח עם תאים אלה יכול להיות מבוצע באופן שגרתי.

דווח על ידי ליקי שחםכי חוקרים ערכו מעקב של 3 שנים על 25 חולים עם מומי סחוס גדולים בברך, שעברו השתלת סחוס של תאי גזע (MSCs).

ליקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבוריהוא המקור המועדף לתאי גזע בטיפולים המטולוגיים ורפואה מחדשת /רגנרטיבית.

למאמר המלא...לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).