חדשות ועדכונים:
צור קשר  |  מפת האתר    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

רפואת חידוש איברים: מאמרים משנת 2014

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: נמצא הגן שמשפיע על היווצרות תאי זרע.

מנגנוני הפיקוח הבסיסיים של התמיינות תאי גזע נבדקו בזבוב הפירות דרוזופילה כמודל אורגניזם. החוקרים הצליחו להראות כיצד גן התפתחותי מיוחד ממשפחת Hox משפיע בתאי מין. תאים אלה אחראים להיווצרות הזרע. המדענים גילו כי פגיעה בתפקוד גן Hox הביאה לזרע בטרם עת מבחינת הגיל.

נמסר על ידי ליקי שחםכי צוות בראשות פרופ' אינגריד לוהמן מאוניברסיטת היידלברג המרכז לאורגניזם, הצליח להראות כיצד גן התפתחותי מיוחד ממשפחת Hox אחראי להיווצרות זרע ונמצא.

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: היפוך תאי גזע בוגרים לצעירים.

אם בשנת 2006 שיניה יאמאנאקה הראה לעולם כי היפוך תאים בוגרים (תאים מובחנים) המתנהג כמו תאי גזע פלוריפוטנטיים מושרים (תאי iPS) - אכן אפשרי, על ידי החדרת ארבעה גורמי שעתוק, שני מחקרים שפורסמו ב NATURE - הלכו צעד אחד קדימה.

 

הרוקו אובוקטה מבית הספר לרפואה בהרווארד, בוסטון, מחבר המחקרים, יכול לתכנת מחדש תאי עכברים בוגרים להפוך לפלוריפוטנטיים (בעלי היכולת להפוך לכל אחד מ 256 סוגי התאים בגוף).

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: המרת תאי גזע בוגרים לשיער.

החוקרים מחפשים כבר זמן רב שיטה להמיר תאי בוגרים לתאי גזע אפיתל. תאי גזע אפיתל, כאשר מושתלים לעכברי עם כשל חיסוני, מחדשים תאים מהסוגים השונים של זקיקי עור ושיער אדם ואפילו מיצרים שערה מבנית ואת האפשרות שהם עשויים לאפשר התחדשות שיער באנשים.

 

נמסר על ידי ליקי שחםכי גישה אפשרית להיפוך נשירת שיער משתמשת בתאי גזע כדי ליצור מחדש את זקיקי שיער החסרים. אבל לא היה אפשרי לייצר כמות מספקת של תאי גזע עד עכשיו.

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: שידול תאי גזע להפוך לתאים בוני עצם.

בעזרת מטריצות ביוכימיות, צוות מחקר של מהנדסים באוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו גילתה איך סידן פוספט יכול לשדל תאי גזע להפוך לתאים בוני עצם.

נמסר על ידי ליקי שחםכי העבודה פורסמה ב PNAS של האקדמיה הלאומית למדעים.

פרופסור להנדסה שיניורגיס ועמיתים איתרו מסלול מפתיע מחומרים ביולוגיים להיווצרות עצם. הממצאים שלהם יעזרו לחדד את העיצוב של חומרים ביולוגיים המעודדים תאי גזע להצמיח עצם חדש.

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: מחקר תאי גזע חדש מסביר כיצד מתרחש סרטן השד.

תאי גזע של סרטן השד מתקיימים בשני מצבים שונים וכל אחד משחק תפקיד באיך הסרטן מתפשט, התברר בשיתוף פעולה בינלאומי של חוקרים. הממצא שופך אור חדש על התהליך שגורם לסרטן קטלני.

 

"החלק הקטלני של הסרטן הוא גרורה והאפשרות להבין כיצד גרורות מתרחשת היא קריטית," אמר החוקר הראשי ד"ר מקס ס. ויצ'ה, פרופ' לאונקולוגיה מאוניברסיטת מישיגן. "יש לנו ראיות לכך שתאי גזע סרטני אחראים לגרורות, הם הזרעים של תווך ההתפשטות של הסרטן ועכשיו גילינו כיצד תאי הגזע עושים את זה"

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: קרניות מתאי גזע משחזרות את הראיה.

צוות מדענים ממספר מרכזים המזוהים עם אוניברסיטת הרווארד בבוסטון, מסצ'וסטס, גידל רקמת קרנית אנושית בעכברים באמצעות תאי גזע אנושי המופק ממבוגרים. הם מאמינים פריצת הדרך שלהם תביא תקווה לאנשים שנפגעים או איבדו את הראייה כתוצאה מכוויות, פציעות כימיות, או מחלות עיניים הפוגעות בקרנית.

למאמר המלא ...

ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: תאי גזע לריפוי שריר הלב לאחר התקף לב.

טיפול בתאי גזע למחלות לב וכלי דם הוא לא חלום באספמיה אלא כבר מציאות, ועל החולים להבין את המדע המורכב מאחורי טיפולים ניסיוניים אלה, על פי ראשי מכון הלב וקרדיולוגיה Cedars-Sinai.

 

נמסר על ידי ליקי שחםכי ד"ר טימותי ד הנרי, הידוע בעבודתו החדשנית בפיתוח טיפולים בתאי גזע לחולי מחלת לב, אמר ש "הוא מבין מדוע כל כך הרבה מבולבלים לגבי הממצאים המדעיים האחרונים".

למאמר המלא ...

ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע: מחקר שופך אור על ההתפתחות סרטן ריאות.

חוקרים באוניברסיטת קליפורניה בראשות ד"ר בריז'יטגומפרטסגילו את המנגנון הפנימי של תהליך הנחשב לשלב הראשון בהתפתחות סרטן הריאות. המחקר מסביר כיצד גורמים המווסתים את הצמיחה של תאי גזע בוגרים לתקן רקמות של ריאה, יכולים להוביל להיווצרות של נגעים טרום סרטניים.

 

נמסר על ידי ליקי שחםכי ממצאים מהמחקר בן שלוש השנים יכולים להוביל לטיפולים חדשים מותאמים אישית עבור סרטן ריאות, האחראי על 29% ממקרי המוות מסרטן בארה"ב.

למאמר המלא ..

ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע: מיקוד הסרטן בתאי גזע.

בכנס השנתי של האגודה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית (ASCO), חוקרים מאוניברסיטת קולורדו דיווחו על התוצאות שלי ניסוישל OMP-54F28 (FZD8-FC)- מועמד תרופה ניסיוני שהתגלה על ידי תרופותמיקוד תאי גזע סרטני (CSCs). כמה מהחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים חוו מחלה יציבה במשך יותר משישה חודשים. שלושה ניסויים נערכים עם OMP-54F28 (FZD8-FC) בשילובים עם טיפול סטנדרטי לסרטן לבלב, שחלות וכבד, במרכז לחקר סרטן CU.


למאמר המלא ..

 

ליקי שחם- חידושי ומחקרי תאי גזע:טיפול בשריר בתאי גזע מקבל סיוע מדג הזברה.

מדעני תאי גזע בהרווארד גילו כי אותם כימיקלים המעוררים פיתוח שרירים בדג הזברה, יכולים לשמש גם כדי לבדל את תאי גזע אנושיים לתאי שריר, משימה היסטורית מאתגרת להפיכת הטיפול בתאי שריר לאפשרות קלינית מציאותית יותר.

נמסר על ידי ליקי שחםכי העבודה, שפורסמה בכתב העת Cell,החלה עם גילוי על ידי חוקרים בבית החולים לילדים בבוסטון, בראשותו של ד"ר ליאונרד זון, שבדק 2,400 כימיקלים שונים בתרביות של תאי עובר דג הזברה, כדי לקבוע אם בכלל אפשר להגדיל את מספרם של תאי בשריר שנוצר.

למאמר המלא ..

ליקי שחם- הודעה לעיתונות - חידושי ומחקרי תאי גזע:זהב עשוי להיות מפתח לטיפול תאי גזע במחלות קשות

אינטואיטיבית, אתה לא חושב שזהב יהיה מסוגל לטפל במחלות קטלניות, אבל במובן מסוים, עכשיו זה אפשרי. מדענים פיתחו טכניקה באמצעות חלקי זהב זעירים (ננו) כדי לזהות סוגים שונים של תאים, המאפשרים להם להשתמש בטיפול בתאי גזע.

 

נמסר גם על ידיליקי שחם, כי טיפולים בתאי גזע הם בעלי פוטנציאל עצום, אם כי התחום עדיין בחיתוליו. זה יכול לשנות את הדרך בה אנו מטפלים בסרטן ומחלות מסכנות חיים אחרות, על ידי החלפת תאים פגומים או חולים עם הבריאים.

למאמר המלא ..

ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע מהעולם: הוכחה לכך שתאי גזע סרטני קיימים?

יש הרבה מחלוקת על הרעיון שקיימים תאי גזע סרטניים - קבוצה קטנה של "תאי אב " שמניעה את הצמיחה והתפתחות של הסרטן של מטופל.

 

כעת צוות בינלאומי של מדענים שעקבו אחר המוטציות הגנטיות בסרטן בחולים עם מצב דם נדיר, שלעתים קרובות מתפתח ללוקמיה מיאלואידית חריפה, אומר שהוכיח באופן חד משמעי כי תאי גזע סרטני קיימים.

למאמר המלא ..


ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: הוספת תאי T לתרומת תאי גזע משפרת הישרדות מלוקמיה

 

בהתקדמות מדעית משמעותית לניצול המערכת החיסונית כדי לטפל לוקמיה, חוקרים ממכון פרד האצ'ינסון לחקר הסרטן, לראשונה החדירו בהצלחה מספר רב של תאי T ספציפיים של תורם לאנטיגן אנטי-לוקמיה כמפתח להארכת ההישרדות בחולים בסיכון גבוה.

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shachamמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: פותח תיקון גנטי לייצור יעיל של שריר מתאי גזע בניוון שרירים

חוקרים במכון הלב של אוניברסיטת מינסוטהליהאלימצאו שילוב של תיקון גנטי בתכנות התאי כדי להפיק תאי גזע של שריר במודל של עכברים עבור ניוון שרירים דושן (DMD).

 

המחקר, אשר מספק הוכחה של עקרון הכדאיות של שילוב טכנולוגיית תאי גזעפלוריפוטנטייםמושרים ותיקון גנטי לטיפול בניוון שרירים, מציג צעד חשוב בטיפולים מבוססי תאים עצמייםב- DMD בתנאים דומים.

למאמר המלא ...


ליקי שחם Miki Shachamמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: טיפול חדשני בתאי T - הבטחה בריפוי לוקמיה

טיפול ניסיוני מסייע לזהות סוג מסוכן של לוקמיה ומפחית גם גידולים אצל מבוגרים, על פי מחקר חדש שפורסם ב Science Translational.

זו הפעם הראשונה שהטיפול הספציפי הזה עבד אצל מבוגרים. ממצאי המחקר הנוכחי היו מבוססים על חמישה חולים עם לוקמיה לימפובלסטית חריפה (ALL) .

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחםגם כי סרטן הדם, מתפתח במהירות ואם לא מטופל, החולים עלולים למות תוך מספר שבועות.הטיפול הראשון הוא בדרך כלל שלושה שלבי כימותרפיה. עבור רוב החולים, זה מכניס הסרטן להפוגה.עם זאת, לעתים קרובות הוא חוזר.

למאמר המלא ...


ליקי שחם Miki Shachamמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: ספריית נוגדנים ארסנל מלחמה להפיכה ישירה של תאי גזע לתאי מוח

בתגלית מקרית, מדענים במכון TSRI מצאו דרך להפוך תאי גזע ממח עצם ישירות לתאי מוח.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם גם כי טכניקות נוכחיות של הפיכת תאי גזע ממח עצם לתאים אחרים יחסית מסורבלות ומסוכנות. ממצא חדש מצביע על האפשרות של טכניקה פשוטה ובטוחה, העושה שימוש בתאים של החולה עצמו, דבר שעשוי להיות יעיל בטיפול בפגיעות בעמוד השדרה למשל, עם מעט או ללא סיכון הדחייה החיסונית.

למאמר המלא ..


ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: תאי גזע - "סימפוניית" נוצות יוצרת דפוסים

נוצות הציפור מורכבת ומלאת השראה למושג של דארווין ברירה זיווגית, כמו גם לשירים וציורים רבים,אבל דפוסי נוצה לא מוצפנים ישירות ב DNA ורק עכשיו ברור איך הציפורים מגייסות אותו להישגים וזה תוצאה של מאמץ קבוצתי וכוריאוגרפיה בה מעורבים תאי הגזע.

לפי החוקרים, הגילוי שזה יכול יום אחד לעזור לנו לגדל איברים מאפס, ללא הצורך לשים תאים על פיגומים המספקים צורה ראשונית נכונה – למרות שיש ספקנים.

 

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shachamמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: לשים את תאי גזע במקום...

ציפוי פולימרים יכול לעזור לתאי גזע להתמקד בכלי דם מודלקים ולהצמיח מחדש רקמה בריאה.

מולקולה חדשה יכולה לעזור לתאי גזע לדבוק במשטחים של כלי דם מודלקים.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם גם כי לחולים במחלות כרוניות כמו סוכרת וטרשת נפוצה בהן יש דלקות, כלי דם דולפים, שמעצימים את הסיכון שלהם להתקף לב ושבץ מוחי.

למאמר המלא ..


ליקי שחםמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: תאי מערכת החיסון עצמיים למיגור סרטן צוואר הרחם

בטיפול ראשון מסוגו עם מתודולוגיה יפנית, תאי מערכת החיסון של החולה עצמו בשימוש כדי להרוס סרטן צוואר הרחם.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם גם כי מטופלת בת 58 עם סרטן צוואר הרחם טופלה בהצלחה עם AIET (חיסון עצמי) על ידי האונקולוגים בבית החולים בבצ'נאי, בשיתוף עם מרכז ניצ'י לרפואה רגנרטיבית (NCRM), תוך שימוש בתאי המערכת החיסונית של החולה עצמה. "הסרטן, שהתפשט לבלוטות הלימפה, נסוג לחלוטין בסריקת PETוהמטופל במצב כללי טוב", אמר ד"ר קרישנמורטי. "דו"ח זה פורסם בדוחות ביקורת עמיתים בכתב עת אונקולוגיה".

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shachamמביא חידושי ומחקרי תאי גזע: מראה תא חדש שהתגלה מבטיחלהתחדשות כבד

השתלת כבד היא עמוד התווך של טיפול בחולים עם מחלת כבד סופנית, אבל מחקר חדש מבית הספר לרפואה של אייקן מבשר כי אפשר יהיה לחדש כבד באמצעות טיפול בתאים בחולים עם מחלת כבד.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם גם כי חוקרים גילו מזמן כי תאי גזע עובריים אנושיים יכולים להיות מובחנים לתא אב של הכבד, צאצאים מוקדמים של תאי גזע, מייצרים תאי כבד בוגרים ופונקציונליים.

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shacham- מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: מדענים גלו רשת תקשורת מולקולרית בתאי גזע אנושיים

2 יולי 2013

מדענים במכון הגנום של A*STAR בסינגפור (GIS) ומכון מקס פלנק לגנטיקה מולקולרית (MPIMG) בברלין, גילו רשת מולקולרית בתאי גזע עובריים אנושיים (hESCs) המשלבת אותות תקשורת סלולרי כדי לשמור על התא במצב של תאי גזע. ממצאים אלה פורסמו בגיליון של מולקולת התא.

 

נמסר גם על ידי ליקי שחם, כי יש לתאי גזע עובריים אנושיים, הנכס המדהים שהם יכולים ליצור את כל סוגי התאים האנושיים. מדענים ברחבי העולם חוקרים את התאים האלה כדי להיות מסוגלים להשתמש בהם ליישומים רפואיים בעתיד. גורמים רבים נדרשים לתאי גזע כדי לשמור על היכולת המיוחדת שלהם, בין השאר השימוש במסלולי תקשורת תאיים.

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shacham- מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: הניצוץ בתאי גזע חושף כיצד העור שלנו נשמר

 

כל האיברים בגוף מסתמכים על תאי גזע על מנת לשמור על תפקודם. העור הוא האיבר הגדול ביותר שלנו ומהווה מגן מפני הסביבה. תוצאות מחקר חדשות מאוניברסיטת קופנהגן ואוניברסיטת קיימברידג', מאתגר את המודלים הנוכחיים של תאי גזע ומסבירה כיצד העור נשמר לאורך החיים.

למאמר המלא ..


ליקי שחם הודעה לעיתונות - חידושי ומחקרי תאי גזע: שיטה מבוססת RNA להפקת iPSCs

חוקרים מאוניברסיטת סן דייגו דיווחו כי הם פיתחו שיטה פשוטה, מבוססת RNA ליצירת תאי גזע פלוריפוטנטיים מושרים (iPSCs).

 

החוקרים תיארו את השיטה להפקת התאים האלה שהם אומרים שמשפרת באופן דרמטי את הידוע בגישות המבוססות על ה- DNA, ליצירת תאי גזע פלוריפוטנטיים במחקרים בתאי גזע אנושיים ובסופו של דבר, בטיפולים.

למאמר המלא ..


ליקי שחם Miki Shacham - - הודעה לעיתונות - חידושי ומחקרי תאי גזע: פותח סוס טרויאני לכימותרפיה

חוקרים מקווים שנמצאה שיטת טיפול בגליו-בלסטומה – GB, עם תאי גזע עצביים - NSCs.

עבור אנשים עם גידולי מוח אגרסיביים, הפרוגנוזה לא טובה: גם לאחר ניתוח וכימותרפיה, תוחלת חייהם היא 15 חודשים.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם Miki Shacham -, כי חוקרים מנסים לשפר נתון זה על ידי שימוש בתאי גזע עצביים (NSCs), לספק מינונים ממוקדים של דוקסורוביצין - התרופה לסרטן ה GB. העבודה שהוצגה בכנס האגודה האמריקנית לכימיה באינדיאנפוליס על ידי החוקר יו צ'נג, חבר צוות במרכז הגידול במוח של אוניברסיטת שיקגו.

.

ליקי שחם Miki Shacham - - הודעה לעיתונות - חידושי ומחקרי תאי גזע: גירוי חשמלי עשוי למנוע מות תאים בטיפול השתלת תאי גזע

חוקרים בראשות ד"ר מאוורר, גילו כי גירוי חשמלי פאזי (BES), הליך שאינו כימי, עשוי לשמש כאסטרטגיה למניעת מות תאים מתוכנת של תאי גזע בטיפול השתלה. המאמר יפורסם בגיליון אוגוסט 2013 של ביולוגיה הניסויית. המדענים מאמינים כי הטכניקה שלהם תסייע לחולי פגיעה בחוט השדרה.

 

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם, כי פגיעה בחוט השדרה (SCI) היא מחלה קשה של מערכת העצבים המרכזית. עובדות וסטטיסטיקה: 250,000 אמריקאים נפגעי חוט השדרה, כ 52% משותקים מלא, 47% הם משותקים בארבעה גפיים. בנוסף, 11,000 פציעות חדשות מתרחשות מדי שנה ו 82% הם גברים.

למאמר המלא ...


ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: השתלת תאים מכלי דם עשויה להיות תחליף להשתלת איברי תורם – חלק 2

יצירת אטלס גנטי של תאי האנדותל

צוות המחקר בחן תשע רקמות שונות בהומאוסטזיס - מצב יציב ובריא - כמו גם מח כבד ועצם בהחלנה מפציעה טראומטית.

בנוסף נמסר על ידי ליקי שחם, כי המדענים פיתחו טכנולוגיה שעזרה להם להשיג "אוכלוסייה טהורה של תאי האנדותל בזמן מהיר מאוד", אומר המחבר הראשי של המחקר, ד"ר דניאל נולאן.

למאמר המלא ...


ליקי שחם מביא חידושי ומחקרי תאי גזע: לראשונה במעבדה – ניבנה מיני מוח אנושי תלת מימדי.

רקמת מוח האנושי פותחה בהצלחה במערכת תרבית תלת ממדית במעבדה אוסטרית. השיטה המתוארת בגיליון הנוכחי של תאי גזע פלוריפוטנטי Natureallowsפיתחה "מוח מיני" הכולל כמה מאזורי המוח המלא.

במקום להשתמש בגורמי גדילה, מדענים במכון לביוטכנולוגיה המולקולרית (IMBA) של האקדמיה האוסטרית למדעים (OeAW) ייצרו תנאי גידול מתאימים.

כתוצאה מכך, התאפשר למדענים גם לזהות הפרעות עצביות ולזהות את מקורם.
לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).