הבנק החברתי הראשון בעולם
    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

ליקי שחם – מביא דיווחים מדעיים - רפואיים מהעולם: שומן מתאי גזע לתיקון פגמי גולגולת לאחר ניתוח מוח.

ליקי שחםמביא דיווחים מדעיים - רפואיים מהעולם: שומן מתאי גזע לתיקון פגמי גולגולת לאחר ניתוח מוח

תאי גזע שנלקחו משומן בטני – המובאים לשימוש יחד עם חומר סינתטי לשתלי עצם – מהווים גישה חדשה פוטנציאלית לתיקון פגמי גולגולת לאחר ניתוח מוח, על פי מחקר במהדורת יוני של Neurosurgery, כתב העת הרשמי של קונגרס המנתחים הנוירולוגיים. כתב העת מפורסם על ידי Lippincott Williams & Wilkins, חלק מ-Wolters Kluwer Health.

תוצאות ראשוניות מציעות שתאי גזע שנלקחו משומן (ASCs) - פותחו בקלות מדגימה קטנה של שומן בטני – הם חומר מועיל למילוי פגמי גולגולת גדולים. המחקר בוצע על ידי ד"ר טומו ת'סלף ועמיתיו בבית החולים האוניברסיטאי ע"ש טמפרה בפינלנד.

המחקר הראשוני מראה תוצאות טובות עם ASCs אשר הובאו לשימוש כדי לתקן פגמי גולגולת. החוקרים השתמשו בטכניקת ה-ASC כדי לשחזר פגמי גולגולת אצל ארבעה מטופלים, בגיל ממוצע של 64. לכל המטופלים היו פגמי גולגולת עיקשים – בממוצע של 2 וחצי על 3 אינץ' בגודל – שנבעו מסיבוכים לאחר הניתוח. תאי הגזע הוכנו מדגימה קטנה של שומן אשר הושגה מהבטן של המטופל.

תאי גזע אלו שהופקו משומן הם מקור חדש ומסקרן של תאי גזע למטרות מחקר וטיפול. שלא כמו תאי גזע ממח עצם, ניתן להשיג ASCs במספרים גדולים וניתן להרחיבם בקלות. בדומה לתאי גזע ממח עצם, ניתן לגרום ל-ASCs להתפתח (להשתנות) לסוגים רבים ושונים של תאים – כולל תאים היוצרים עצמות (אוסטאוגנטים).

לפי ליקי שחם דם טבורי בע"מ , לאחר פיתוח תאי הגזע, ד"ר ת'סלף ועמיתיו שילבו אותם עם חומר סינתטי לשתל עצמות (הנקרא betaTCP) על מנת למלא את פגמי הגולגולת אצל ארבעת המטופלים. התוצאות הוערכו על ידי סריקות טומוגרפיה ממוחשבת (CT) שבוצעו בשבוע לאחר הניתוח ובמעקב לאחר שלושה חודשים ולאחר שנה.

לפי ליקי שחם, מחברת דם טבורי בע"מ מהווה מקור טוב יותר ממוח עצם, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

פרוצדורת ה-ASC סיפקה תוצאות טובות בשחזור פגמי הגולגולת עם עצם חדשה וחזקה. בסריקות הסי.טי של המעקב, העצם החדשה התמלאה בהדרגתיות, והגיעה לצפיפות של העצם השכנה תוך כמה חודשים.

מטופלים שעוברים ניתוח מוח עבור סרטן או סיבות אחרות לפעמים נותרים עם פגמי גולגולת, במיוחד לאחר זיהומים או סיבוכים אחרים. בנייה מחודשת של פגמים אלו יכולה להציב בעיה מאתגרת עבור מנתחי מוח ומנתחים פלסטיים. לאפשרויות הנוכחיות עבור תיקון – כולל העצם של המטופל עצמו או חומרים סינתטיים – יש מגבלות חשובות.

המחקר החדש מציע ש-ASCs מהווים חלופה מבטיחה לתיקון פגמי הגולגולת העיקשים הללו. התאים מושגים בקלות ומפותחים לתאי יוצרי-עצם. בשילוב עם חומר סינתטי לשתל עצמות, הם יכולים לשמש כדי ליצור שתל "בהכנה מיוחדת" למטופל. "מחקרים נוספים ופיתוח נדרשים על מנת להפוך שיטה זו לתחום טיפולי אמין ובר-שכפול  בבנייה מחודשת של עצם גולגולתית," ד"ר ת'סלף ועמיתיו מסיקים.

ליקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - דם טבורי בע"מ וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

ליקי שחם,  פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.

·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.

·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות דם טבורי בע"מ בלבד.

 לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).