חדשות ועדכונים:
צור קשר  |  מפת האתר    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

שימור תאי גזע מדם חבל הטבור – עתיד הרפואה

תאי גזע

תאי גזע טבוריים
הם אבות התאים ומהם נוצר כל אחד מסוגי התאים הרבים המצויים בגוף האדם.לכל תא בגוף ייעוד קבוע מראש. תאי גזע לעומת זאת, יכולים להתמיין לכל אחד מסוגי התאים בגוף.

דם טבורי הוא אחד המקורות העשירים ביותר לתאי גזע שאיכותם גבוהה ואינה מוטלת בספק. הם אבני הבנייה של הדם והמערכת החיסונית. הם מתחלקים או מתרבים לכל תאי הדם האחרים ובכללם: כדוריות דם אדומות, הנושאות את החמצן בגוף,כדוריות דם לבנות, הנלחמות בזיהומים והפלסמה הנחוצה לקרישת הדם.

תאי גזע
מדם תבורי משמשים כבר כיום להשתלה בחולים הסובלים ממחלות קשות לא רק במערכת הדם, אלא גם בשורה של איברים ומערכות אחרות. המחקר הרב בתחום פורץ דרכים חדשות לעתים תכופות כשגילויים וטיפולים חדשים מתפרסמים באופן שוטף.

הדעה הרווחת בין אנשי הרפואה היא שעתיד הרפואה הוא הריפוי באמצעות תאי גזע וכי השימוש היישומי של תאי גזע מדם טבורי יהיה נפוץ וקשור לשורה ארוכה מאוד של מחלות. זו הסיבה לכך שבשנים האחרונות יותר ויותר משפחות אוספות ושומרות של ילדיהם בבנק דם טבורי לשימוש עתידי אפשרי. הדם הזה מכיל תאי גזע ייחודיים המתאימים גנטית למשפחה ועשויים להיות הרי גורל בעת הצורך.

זמינות אספקת תאי גזע יכולה להציל חיים.

פשטות האיסוף של תאי הגזע מדם טבורי בנוסף לריכוז הגבוה של תאי גזע הנמצאים בו הופכים את הדם הטבורי למקור המרכזי לתאי גזע שאינם מופקים ממוח עצם. הליך האיסוף אינו כואב ואינו כרוך בהתערבות פולשנית – הוא מתרחש לאחר הלידה וחיתוך חבל הטבור. תאי גזע מדם תבורי יציבים בהתפתחותם ולעיתים קרובות מונעים תגובות דחייה מהסוג השכיח בהשתלות תאי גזע ממוח עצם, או היווצרות גידולים בעייתיים המוכרים בשימוש בתאי גזע מדם עוברי.

השימושים בתאי גזע
השימושים הרבים שניתן לעשות בתאי גזע מדם טבורי הם מושאי מחקרים רבים המתנהלים כיום במקומות שונים בעולם מתוך תקווה למצוא את הדרך הטובה ביותר לריפוי מחלות חשוכות מרפא ובמקביל להן ריפוי מלא למצבים רפואיים שאינם מסכנים את חייו של החולה אבל בהחלט מעיבים על שגרת היומיום שלו ודורשים טיפולים ארוכים ויקרים המביאים רק תועלת חלקית. התחום המחקרי הוא מרתק אך יש לזכור שרק מעט מן המחקרים יצליחו לחצות את רף הניסויים הקליניים ואף להפוך לתרופות וטיפולים ישימים לכל חולה – בין אם בשל תופעות לוואי קשות, רגישות לסביבת חייו של החולה ועלויות שלא ניתן לעמוד בהן.

לכן, קצב הצטרפות משפחות לשירות איסוף תאי גזה מדם טבורי ושימורם בבנק דם טבורי פרטי עולה בקצב מואץ (30%-40% בשנה).

הגם שרפואת חידוש האיברים אינה יישומית - בבחינת טיפול שגרתי במחלות, אלא מוגדרת כמצויה בשלב המחקרי - בניסויים קליניים רחבי היקף, הידע שכבר נצבר מהווה תשתית להכרה כי עתיד הרפואה גלום בו.

מתוך כך מובן כי שימור דם טבורי, שהוא מקור זמין, לא יקר ואמין לתאי גזע, ימשיך להתפתח כתפיסת ביטוח ביולוגי אצל משפחות המעוניינות להבטיח עבור עצמן וקרוביהן מנות תאי גזע לשימוש בעתיד, אם יידרשו.

עם זאת, אין להתעלם מעובדות היסוד במערך קבלת ההחלטה על הצטרפות לשירות שימור דם טבורי פרטי:

1.הגם שרפואת חידוש האיברים אינה יישומית - בבחינת טיפול שגרתי במחלות, אלא מוגדרת כמצויה בשלב המחקרי - בניסויים קליניים רחבי היקף, הידע שכבר נצבר מהווה תשתית להכרה כי עתיד הרפואה גלום בו.

2.במחלות המטולוגיות עם בסיס גנטי/תורשתי, ההעדפה של הרופאים תהיה שלא לעשות שימוש בתאי הגזע הטבוריים של החולה (השתלה עצמית), שכן יש סיכוי שהם "נגועים" באותה מחלה.

3.מנת דם טבורי אשר נאספה בשיטת האיסוף הישנה (מחט ושקית תרומת דם רגילה), תספיק להשתלה המטולוגית בילד/ה שמשקלם עד 27 ק"ג, בלבד. מנה שנאספה בסיטוג'ן, תוכל לשרת השתלה המטולוגית עד משקל גוף ממוצע של 51 ק"ג.

4. אם וכאשר תבשיל רפואת חידוש האיברים, מנה שנשמרה בשקית או בזוג מבחנות, תוכל לשרת בעתיד רק עד שתי השתלות מתוך סדרת הטיפולים הנדרשת ברפואת חידוש האיברים ולא סדרה שלמה ולא מחלות שונות שעלולות להתעורר במהלך חיי בעל המנה השמורה. רק שימור במבחנות קריאוגניות מיוחדות בנפח 5 מל' יאפשר טיפולים כאלה.

5.לנוכח מגבלת מספר תאי הגזע שנאספים בשיטת האיסוף הישנה, במקרה שימור מנה כזו, ייטיב הלקוח באם ירכוש שירות על בסיס חידוש שנתי ולא ישלם - יתחייב לתקופה ארוכה, אשר במרביתה כלל לא יהיה שימוש אפשרי במנה.כזה.לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).