חדשות ועדכונים:
צור קשר  |  מפת האתר    מזרק מצוייראירויי 

  • בחדשות ערוץ 2
  • כתבה על שימור דם טבורי בערוץ 1
  • דם טבורי בחדשות ערוץ 10
  • 10-2

שיחה עם מומחים:
 בנק דם-טבורי בע"מ
יחל לפעול לאחר קבלת
  האישור הרגולטורי

1800-80-81-82
מענה אנושי 24 ש' ביממה
שירות לקוחות א'-ה' 9-20 ו' 9-13
 

הזדמנות חד פעמית

עכשיו הבחירה בידכם!

תאי הגזע המופקים מדם טבורי של תינוקכם הם ייחודיים וחשובים, אך יושלכו בתום הלידה אם לא תחליטו מראש לשמרם. מדוע תאי הגזע חשובים? משום שהם מהווים את ה גיבוי למערכת הדם והמערכת החיסונית של תינוקכם - ויש לכם רק הזדמנות אחת לשמר אותם!

שימור תאי הגזע מדם תבורי של תינוקכם הוא מעין ביטוח ביולוגי לתינוק ולמשפחה. חישבו על השקט הנפשי שיהיה מנת חלקכם, ביודעכם כי תאי הגזע של תינוקכם שמורים בדם טבורי בע"מ במקום בטוח, אם חס וחלילה תזדקקו להם בעתיד.

אל תחמיצו את ההזדמנות

לפני שנת 1993 נשמרו בבנק דם טבורי תאי גזע שהופקו מדם טבורי רק למטרות מחקר או לשם ביצוע השתלה מיידית, בדרך כלל עבור אח או אחות. להורים לעתיד לא ניתנה האפשרות לשמור דם טבורי של תינוקם בבנק דם טבורי לשימוש עתידי בעת הצורך, וחבל הטבור טופל כפסולת ביולוגית, בדומה לשלייה - והושלך בתום הלידה.

בשנת 1995 התאפשר בארה"ב בפעם הראשונה לאסוף דם טבורי של תינוקם בתום הלידה ולהפיק ממנו תאי גזע, שהם תאים ייחודיים וחשובים, לשימוש עתידי עבור משפחתם.

בעזרת דם טבורי בע"מ, יש גם להורים הישראלים את האפשרות לשמור את דם חבל הטבור של תינוקם בבנק דם טבורי פרטי ישראלי.

חזרה לראש העמודתאי הגזע מדם חבל הטבור ייחודיים לתינוקכם ולמשפחתכם

תאי גזע של תינוקכם הם ייחודיים. הם בעלי ההתאמה הגנטית הבלעדית עבור תינוקכם והם מתאימים מבחינה גנטית לשאר בני המשפחה הרבה יותר מאשר תאי גזע שאינם של בני משפחה. תאי הגזע מדם טבורי ייחודיים עוד בכך שהם התאים הראשוניים והמוקדמים ביותר של העובר, ולכן הבטוחים ביותר לשימוש למטרות מניפולציות רפואיות. הם נשארים במצבם הראשוני כאשר הם נאספים בתום הלידה ומוקפאים, ואין כל עדות לכך שהם מתבגרים במהלך האחסון.

תאי הגזע המופקים מדם טבורי מיד בתום הלידה, עוברים את תהליך העיבוד ומאוחסנים בבנק דם טבורי לפני שגורמים סביבתיים יכולים להזיק להם. השימור בהקפאה עמוקה מגן עליהם מפני חשיפה לגורמים ויראליים, בקטריאליים ואחרים, שתינוקכם ותאי הגזע שבגופו עלולים להיחשף אליהם במשך הזמן. מחלות רבות, שהטיפול הנדרש בהן הוא באמצעות תאי גזע, עשויות להתפרץ כתוצאה מאותם גורמים סביבתיים. תאי גזע שהופקו בתום הלידה מדם טבורי של תינוק שנולד בריא מוגנים מפני גורמים אלה ואינם מתבגרים.

כיום, כאשר מתעורר הצורך לעשות שימוש בגיבוי של מערכת הדם או המערכת החיסונית, שניזוקו כתוצאה מטיפולים כימותרפיים או כתוצאה מחשיפה לגורמים סביבתיים, תאי הגזע מדם תבורי המאוחסנים זמינים לשימוש מיידי. לצורך השימוש בהם נדרשת פחות עבודת התאמה מאשר בעת השתלת מוח עצם.

המחקר הרפואי בתחום תאי הגזע ממשיך להתפתח במהירות. המדע מגלה שימושים חדשים לתאי גזע שהופקו מדם טבורי - שימושים שבעתיד גם היישום הקליני שלהם יהיה מעשי.

רבים מלקוחות דם טבורי בע"מ עוסקים בתחום הבריאות. הם בעלי ידע רב בנושא תאי גזע שהופקו מדם חבל טבור ובעלי מודעות רבה לחשיבותם ולחשיבות השקט הנפשי שמקנה שמירתם למקרה הצורך. לקוחות אלה מכירים היטב את חברת דם טבורי בע"מ ואת מערכת אבטחת האיכות של שירותיה והם בוטחים בשיטות שאנו משתמשים בהן לאיסוף, עיבוד ושימור תאי הגזע מדם תבורי.

חזרה לראש העמודאם לא תחליטו מראש, דם טבורי של תינוקכם יושלך בתום הלידה

חבל הטבור, שדמו מכיל את תאי הגזע, נזרק יחד עם השלייה כחלק משגרת תהליך הלידה. יותר ויותר בתי חולים ליולדות ונותני שירותים לנשים בהיריון מיידעים כיום את לקוחותיהם על האפשרות לשמור בבנק דם טבורי את תאי הגזע מדם טבורי, אולם רבים עדיין אינם עושים זאת אלא אם כן נשאלו במפורש.

אי קבלת החלטה לשמור את תאי הגזע מדם טבורי היא בלתי הפיכה. תוכלו לקבל החלטה מושכלת לשמור את תאי הגזע, אם רק תשאלו בזמן! יש לכם רק הזדמנות אחת לשמור דם טבורי של תינוקכם: בעת הלידה. תאי הגזע מדם טבורי זמינים רק בעת הלידה ואיסופם מתבצע לאחר ניתוק חבל הטבור מהתינוק ורצוי לפני הוצאת השלייה.

אין בתהליך זה כל סיכון לתינוק או לאם, בין אם בלידה רגילה או בניתוח קיסרי. תהליך איסוף דם טבורי הינו מאוד פשוט, בטוח ונטול כאבים, והוא אורך לכל היותר מספר דקות. ההכנות לאיסוף מתחילות בדרך כלל 60 עד 90 יום לפני מועד הלידה המשוער. ניתן להתחיל בהכנות גם ברגע האחרון, אולם הדבר כרוך בעלויות גבוהות יותר.

את ההחלטה לשמור את תאי הגזע לא תרצו לדחות לרגע האחרון!

חזרה לראש העמוד


שימור תאי הגזע מדם טבורי חשוב למשפחתכם

מתינוק שנולד בריא ניתן בדרך כלל להפיק תאי גזע בריאים. אולם, גם תינוק שנולד בריא אינו מחוסן מפני מחלת הסרטן ומפני מחלות של מערכת הדם והמערכת החיסונית שעלולות להתפרץ בעתיד - מחלות שהטיפול בהן מצריך שימוש בתאי גזע בריאים כדי לבנות מחדש את מערכת הדם והמערכת החיסונית שנהרסו.

אנו מקווים מאוד שלא תזדקקו לעולם לתאי הגזע מדם טבורי ששמרתם בדם טבורי בע"מ - בנק דם טבורי, עבור תינוקכם או עבור משפחתכם. עם זאת, מאחר שתאי הגזע כה חשובים וזמינים רק בעת הלידה, יש צורך לאסוף אותם למקרה הצורך במיומנות, לעבד אותם בדייקנות ולשמור אותם בהגינות.

חזרה לראש העמוד


משמעות תרומת דם טבורי לבנק דם טבורי ציבורי

בשנת 1993, עם הצלחת השתלות תאי הגזע מדם טבורי בבני משפחה, מימן ארגון הבריאות האמריקאי ( NIH ) את הקמת הבנק הציבורי הראשון (בניו יורק) של תרומות תאי גזע להשתלות אצל אלה אשר אין להם תאי גזע עצמיים. שלושה בנקים ציבוריים נוספים הוקמו בשנת 1996.

המימון הפדראלי המצומצם מאפשר לבנקים הציבוריים רק איסוף מוגבל ביותר של מנות דם תבורי, ששיעורו פחות מ- 1% מהלידות השנתיות בארה"ב. כיום יש כ-25 בנקים ציבוריים בארה"ב הממומנים בכספי ציבור. לכשליש מהם אין יותר מקורות כספיים לאיסוף מנות נוספות.

בארץ קיימים שני בנקי דם טבורי ציבוריים קטנים המבוססים על תרומות - בבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובתל השומר. הכמות הכללית של מנות דם טבורי בבנקים הציבוריים בארה"ב ובעולם כולו מהווה טיפה בים בהשוואה למגוון המבנים הגנטיים השונים של עמים, עדות ומוצאים שונים.

תרומה לבנק דם טבורי ציבורי, כאשר המשפחה מחליטה שלא לבצע שימור עצמי (בבנק פרטי) היא מעשה מומלץ, אך יש לזכור ולהבין כי במקרה כזה התרומה לא תהיה זמינה בהכרח לתורם ולמשפחה בעת הצורך.

חזרה לראש העמוד


מדוע דווקא דם טבורי בע"מ? 

דם טבורי בע"מ הקים את בנק דם טבורי הישראלי הפרטי הראשון, המציע שירותי שמירת דם טבורי להורים לעתיד. מחקרים קליניים שנערכו לאחרונה מצביעים על כך שלדם טבורי מבן משפחה יתרונות רבים בכל הנוגע לטיפולים במחלות ממאירות. בבחירת גוף שישמור על הדם התבורי, יש להתייחס בתשומת לב מירבית לכמה שאלות. עוד על יתרונות ובחידול דם טבורי בע"מ בהשוואה לחברות האחרות בדף 
דם טבורי השוואה באתר זה.

ניסיון ואמינות: מי אחראי על הצד הרפואי-מדעי של החברה?
מעבדת בנק דם טבורי - דם טבורי בע"מ ממוקמת במרכז הרפואי "ראשונים" והשימור מתבצע באותו מתחם. הועדה המדעית של דם טבורי בע"מ כוללת המטולוג בכיר, גינקולוג בכיר - מומחה להריון בסיכון וקרדיולוג.

האם הבנק פועל בכפוף לאישורים ותקנים?
דם טברי בע"מ פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שיטת הניהול בדם טבורי בע"מ והתהליכים הנהוגים במעבדה, מתאימים ואף עולים על כל הנהלים והכללים שקבע משרד הבריאות. בנוסף, אנו ממלאים אחר הדרישות של נהלי הרשות הפדראלית המופקדת על הנושא בארה"ב - AABB) American Association of Blood Banks), בכל הנוגע לשמירה ובדיקת דם טבורי.

תעריפים, חשיפה ומחויבות: האם תעריפי שמירת תאי גזע בבנק דם תבורי נחשפים במלואם במסמכי הלקוח? האם ניתן החזר כספי במקרה שהאיסוף לא מצליח?לראש הדף     הגרלת מנוי חינםהרשמה מקוונתצור קשרערכת מידע חינם

בקרו אותנו
דם טבורי בע"מ
דם - טבורי בע"מ מדוע כדאי לשמור
תעריפים ומסלולים
רפואת חידוש איברים
מאגר מידע
צור קשר
ערכת מידע חינםערכת מידע דם טבורי

הגרלת מנוי חינם/צור קשר

שם מלא
ת.לידה צפוי
בי"ח צפוי
נייד
מייל
תקנון
שלח
זוכים קודמים


דם טבורי   תאי גזע   תאי גזע טבוריים   בנק תאי גזע   איסוף דם טבורי   שימור דם טבורי   שמירת פרטיות   תנאי שימוש   מחשבון הריון   הריון ולידה   כניסת תקשורת   הערות לאתר

כל הזכויות שמורות © 2009 - דם טבורי בע"מ, רחוב הארד 7, רמת החייל, תל-אביב, ת.ד. 65151 תל-אביב 61650.
למידע על שירותנו חייגו חינם 1-800-80-81-82 או להזמנת ערכת מידע והרשמה חינם. פקס: 03-7521133

 מדוע דווקא דם-טבורי בע"מ?

· דם-טבורי בע"מ הוא הבנק החברתי הראשון בעולם, השייך ללקוחותיו, להם השליטה המוחלטת על המנות ועל עתידן.

· רק בדם-טבורי בע"מ איסוף רגיל, או האיסוף בשקית האקטיבית – 30% יותר תאי גזע (זמין מיידית) או סיטוג'ן – 68% יותר תאים (זמין החל מעוד כשנה).

· רק בדם-טבורי בע"מ ביטוח כלל-בריאות לפיצוי ללא תנאי לכל המשפחה הגרעינית במקרה שימוש במנה (בתהליך שפעול).

· רק בדם-טבורי בע"מ מערך העיבוד והשימור עצמיים ולא שירות של ספק חיצוני, גם אם הוא בי"ח (ר' סכסוך איכילוב-קריוסל).